זו לא חזרה לשגרה, זו חזרה למציאות

בשבוע הקרוב המשק ינסה להניע מחדש, אנשים ינסו לחזור לעבודה, העסקים ינסו לפעול תחת המגבלות, והתנועה צפויה להפוך צפופה יותר. פה ושם אפילו שמועות על חידוש התעופה בעולם ואולי אפילו פנטזיה על חופשת קיץ אקזוטית.

עכשיו בואו נחזור למציאות – התנועה תהיה דלילה עדיין ביחס למצב רגיל וקשה לראות את התחבורה הציבורית שבימים כתיקונם היתה עמוסה למדי, חוזרת לתפקד. אפילו החלטה לקחת טרמפ עם מישהו אחר ברכב, כדי לנסוע בנתיב המשותף, תראה כבר פחות הגיונית.
בנוסף חלק ניכר מהתלמידים והילדים עדיין יישארו בבית, ההורים ינסו לתמרן בין עבודה לזום לתורים בקניות וכו' – לא ממש מצב אידיאלי, לתפוקה והספק מרביים.

הסבלנות של בעלי הנכסים שהסכימו עד כה לדחות תשלומים, או אפילו לתת הנחות מסוימות תתפוגג. בעיות בתשלומים יחלו לצוץ וגם בעלי הקניונים והמשרדים יחלו להפנים את המציאות החדשה.

ברמה הכלכלית הבעיות רק יחלו לצוץ, כאשר התחזיות קדימה צפויות להיחלש ולאט, לאט, תחלחל ההפנמה, כי החזרה לשגרה תאלץ להיות רופפת למדי. רמת הסיכון תעלה ואיתה שיעורי הריבית, האבטלה אומנם תרד בחדות אבל תהיה רחוקה מזו שהשארנו בחודש ינואר.

בשורה התחתונה אותם 6 שבועות נדירים של ניתוק מהשגרה, הסתגרות בבתים, מפוחדים אבל "עטופים" מסתיימת. אנחנו סוף סוף חוזרים לפגוש את המציאות, אבל היא עומדת להיראות הרבה פחות טובה מזו שהשארנו.

בשוקי ההון נראה ששוב התמחור מעוות ואופטימי מידי. המשקיעים אינם מתמחרים את האפקט הקורונה מספיק נכון, בדיוק כפי שהתעלמו מהתפרצות המגפה בסין ואף מתחילת ההתפשטות מחוץ לסין בתחילת השנה.

קשה למצוא "מציאות" בשוק ההון:
• למי שלא הצליח ליהנות מגל העליות האחרון, אני חוששת שזה לא הזמן לנסות.
• לאלו שמחפשים את אפיקי ההשקעה של מחר התרכזו בסקטור הבריאות – תרופות, חיסונים, טכנולוגיות חדשניות לניטור וזיהוי ושיפור באיכות הבריאות.
• האוכלוסייה המבוגרת, תישאר מבודדת עוד תקופה, לכן נסו להתרכז הסקטורים ותעשיות המכוונים לאוכלוסייה הצעירה יותר וצרכיה.
• בשוק הנדל"ן למגורים, אבל בעיקר בשוק הנדל"ן המניב, עשויה להסתמן חולשה. הישארו ערניים, ונצלו את ההזדמנויות שעוד ייווצרו.

שתפו את אלו שמתכננים לקנות מניות ובמידה ואתם מרגישים צורך להתייעץ, אתם מוזמנים ליצור קשר

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך