לפני שאנחנו עושים עסקים, בואו נרקוד טנגו

אורח החיים שלנו משתנה במהירות ואיתו שוק העובדה. יותר ויותר אנשים נאלצים למצוא מקורות תעסוקה ופרנסה מחודשים, כאשר הם אינם מצליחים לשרוד במקום העבודה עד גיל הפנסיה ומוכרחים להמציא את עצמם מחדש, לעיתים אף מספר פעמים.

חלק מאותם אנשים מוצאים/ימצאו עצמם בסיטואציה חדשה בה הם נאלצים/זוכים להקים עסק עצמאי, לעיתים בפעם הראשונה בחייהם. אחרי שיזהו את הצורך ויגבשו את המוצר הרלוונטי או השירות שהם מציעים יגיע הקושי שבשיווק ומכירה.
רוב העסקים נסגרים או פשוט לא ממריאים רק בגלל אותו קושי להניע את הצמיחה של העסק שלכם, להגדיל את המכירות ולהתפתח.

אני בנקאית, עם יותר מ-20 שנה של ניסיון בשוק ההון. לפני שלוש שנים פתחתי את ה"Family Ofiice" שלי, בוטיק לייעוץ פיננסים ופנסיוני. בשנה האחרונה הוא זוכה לצמיחה מדהימה. זה לא שהפכתי בנקאית טובה יותר, הייתי מעולה גם קודם לכן. זה לא שאני מבינה שוק ההון טוב יותר, אני שם כבר 20 שנה. זה לא שהרעב להצליח התגבר הוא היה שם עוד הרבה קודם.

תקופת "הקורונה" נחשבת למכה כלכלית, בטח עבור עסקים קטנים אבל באופן מוזר, בתוך הסגר, ההדממה, החשש ועצירה של מרוץ החיים היא הפכה להזדמנות נדירה להכיר אנשים, להתעניין במה שיש להם להגיד וליצור חברויות חדשות.
ככה בעצם הכרתי את שושי גל, אישה נדירה ומרצה בינלאומית ל"סמול טוק", "נטקוורקינג" ויצירת קשרים עסקיים, שבין השאר העניקה לי במתנה את הספר "מסמול טוק לביג ביזנס".

אחרי מספר עמודים שנקראו בשקיקה, זה פשוט היה לי מול הפרצוף – אנשים עושים עסקים עם אנשים ואף מעדיפים לרכוש מוצרים ושירותים מאנשים שיש להם חיבור איתם. רגע לפני שאנחנו בכלל חושבים אם לעבוד ביחד בוא נכיר, נדבר על משהו כייפי, חוויה מעניינת, ספורט, קניות, משפחה או סתם לרכל.

תלמדו מהמקצוענים – אנשי עסקים רציניים מקפידים להגיע לאירועים חברתיים וזה לא בגלל שיש להם עודף זמן פנוי או כסף. זה בגלל שהם מבינים שככה מניעים את העולם העסקי. הקשר האישי מסייע ליצור נגישות, לפתוח דלתות ולקדם דברים. "סמול טוק" לא נועדה רק לדבר או להציג את עצמך ולהרשים, אלא גם להקשיב ולהתעניין שכן היא נועדה לייצר קשר וחיבור.

הצמיחה ב-"Hevron Family Office" הגיעה כי האנשים עניינו אותי לא פחות ואולי אפילו יותר מאשר לעשות איתם עסק או לעבוד איתם. עניין אותי לשמוע את החוויות שלהם ולשתף אותם בשלי. עניין אותי לשמוע על בעיות או הצלחות שלהם ולשתף בשלי והעדפתי חיבור אישי על פני חיבור עסקי.

רובינו בטוחים שאנחנו מוכרים מוצר/שירות טוב, אולי אפילו הכי טוב, אבל רצוי שנזכור שיש מוצרים/שירותים דומים טובים לא פחות שנמכרים במחירים יחסית זהים. מה שאומר, הסיכוי הכי טוב שלי לקדם, לשפר ולצמוח הוא אני עצמי. האישיות שלי, הקשר שאני יוצרת והחברות. אנשים גם הרבה יותר ידידותיים כפי שהם נראים והם מעדיפים לעבוד עם אנשים שהרי בסופו של דבר הכל הוא אישי.

ואם נחזור ל-Hevron Family Office, אז לפני שאתה עוסק בדבר רגיש כמו כסף ונעזר ביועצים לתכנן את העתיד הכלכלי שלך ושל המשפחה שלך, תוודא שיש לך חיבור לאותם יועצים ולהם אליך.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך