הזהב נושק לשיא הקודם של 1800 דולר לאונקיה והוא עשוי להמשיך ולהשיג שיאים חדשים

הזהב נחשב ל"חוף מבטחים" עבור משקיעים רבים בעולם והביקוש אליו עולה בתקופות של אי ודאות. אומנם אחזקה של זהב, אינה משלמת קופון (ריבית רבעונית או שנתית) אבל בעולם של ריביות אפסיות או יותר נכון שליליות, התיאבון לאחזקה של זהב, שאינו מחלק קופון, אבל נחשב לחוף מבטחים ובעל סחירות בינלאומית, רק עולה.

הדפסת כסף ומניפולציות על מטבע – כאשר הבנקים המרכזיים ממשיכים וימשיכו להדפיס כסף, מה שצפוי להגביר את התנודתיות של המטבעות ולערער את היציבות שלהם, אחזקה של זהב, במקום פיקדון באחד המטבעות המובילים, הופכת להיות הגיונית יותר.

באוגוסט 2019 פרסם יניב חברון תחזית כלכלית (גילוי נאות – בעלי ויועץ עבור Hevron Family Office) כי הזהב ינסה לשבור את השיא הקודם בתוך 12 חודשים. התחזית נתנה על רקע חולשה הכלכלות בעולם, הברקזיט האנגלי, מלחמת הסחר בין סין וארה"ב ופוטנציאל למשברים נוספים. https://www.bizportal.co.il/capitalmark…/news/article/767455

אבל משבר כמו הקורונה לא נלקח באותה תקופה בחשבון וכעת נראה הגיוני לחזק את התחזית וכי הראלי של הזהב עשוי בהחלט להמשך.

בעולם שבו החובות של המדינות גואים בעקבות משברים קודמים ומשבר הקורונה שמחייב את המדינות לתמוך באזרחים ולחלק מענקים וכספים, הזהב עשוי להיות אלטרנטיבה בטוחה יותר מאגרות חוב של אותן כלכלות מובילות.

חוסר היציבות הפוליטית הפנימית והבינלאומית של כלכלות רבות בעולם עשוי להעמיק בעקבות המשבר, בעקבות הצורך בסגר וכמובן ממדי האבטלה שלא נראו גם במשבר ב-2008. יש לקחת בחשבון תרחישים של מלחמות סחר, הפגנות, שביתות ואף חשש למהפכה אזרחית, מה שכמובן יגביר את הביקושים לזהב ואף לאחזקה פיזית שלו במדינות רבות בעולם.

סיכונים בשוק המניות – את הכוח המניע את שוק המניות חרף משבר הקורונה, האבטלה הגואה בעולם, הירידה בסחר העולמי והפגיעה בצמיחה, קשה שלא להסביר ע"י מניפולציות של ביקושים שנוצרו ע"י בנקים מרכזיים, ריביות שליליות ואופטימיות חשודה של המשקיעים. יחד עם זאת המשקיעים לא מתעלמים מהסיכונים בשוק. לראייה אפשר לראות את הרמה הגבוהה של "מדד הפחד" (ה-VIX) מה שמעודד ביקושים לאחזקה בזהב כדי לייצב את תיק ההשקעות.

בשורה התחתונה, הראלי של הזהב עשוי להמשיך ללוות אותנו גם בשנה הקרובה, ובקרוב אנחנו צפויים לראות הרבה מאוד תחזיות למחיר של 2000 דולר לאונקיה ויותר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך